Двадцять четверта сесія міської ради: «наїзд» на міського голову, класна штука світлофор, опалення КП «Добробут» та спроба звільнення Нестеренко – саме цими моментами запам’ятається перша частина пленарного засідання 24-ї сесії Світловодської міської ради сьомого скликання. Та про все по порядку…
На початок пленарного засідання в залі були присутні 33 міські обранці.

Після того, як міський голова Валентин Козярчук оголосив сесію відкритою, він зачитав заяву від частини депутатів, в якій йшлося про те, що міський голова регулярно порушує регламент сесії, розповідаючи присутнім та громаді міста про стан справ з тих чи інших питань життєдіяльності Світловодська. На думку авторів звернення, такі виступи на початку пленарного засідання не стосуються порядку денного сесії і забирають у них час. Зі свого боку Валентин Козярчук зазначив, що таким чином всього-на-всього користується своїм правом ведучого проінформувати громаду про те, що відбувається в місті і колег-депутатів теж, адже зустрічається з переважною більшістю з них тільки під час пленарного засідання. Крім того, це ще й спроба проінформувати присутніх і глядачів про причини та необхідність прийняття тих чи інших рішень виключно в інтересах громади. А от чи голосують потім депутати – то їхня особиста справа. У Світловодців є чудова можливість спостерігати за перебігом сесій в режимі он-лайн та робити власні висновки.
Крім того голова комісії із законності Ярослав Чаричанський повністю підтвердив право головуючого на такі виступи, адже вони підпадають під категорію інформаційних заяв, передбачених регламентом.
А от скарги на те, що міський голова дозволяє собі коментувати виступи депутатів і не завжди помічає бажаючих виступити, і це дуже ображає депутатів, – Валентин Козярчук перепросив за надмірну емоційність і пообіцяв врахувати в подальшій роботі.
Після того, як згадали принципи роботи з електронною системою голосування «Рада», виключили із порядку денного два питання, та до включили одне (про початок опалювання в будинках КП «Добробут») перейшли до розгляду депутатських запитів.

З числа озвучених міськими обранцями проблем мешканців міста гостро виділялося питання безпеки руху на перехресті вулиць Б.Хмельницького та В.Бойка. Питання підняла депутат Ірина Гайчук. Вона зазначила, що перехрестя це є аварійнонебезпечним (нажаль, її слова підтверджують чимало нещасних випадків в цьому місці), ще й з причини неправильного облаштування паркувальних майданчиків біля магазину «Маркетопт»: машини, які припарковані майже біля самого перехрестя дуже сильно обмежують видимість і підвищують ризик потрапити в аварію. Тому попросила колег підтримати її пропозицію вже встановити нарешті на тому перехресті світлофор. Депутати погодились, адже жодне людське життя не варте тих коштів, які необхідно витратити для облаштування світлофора.

Порядок денний розпочали із звернення мешканців Приморської, 38 (на балансі КП «Добробут»), яка жалілась депутатам на керівника цього підприємства, депутата Олега Довгого. Питання в тому, що Олег Володимирович прийняв рішення про переведення цих будинків (№№38 та 74 по вул. Приморській)з централізованого (водяного) опалення на електричне. А мешканці до того не готові і вже хочуть теплих батарей. Як виявилося, Олег Долгий ще наприкінці липня провів відповідне опитування серед мешканців і є протокол зборів з підписами людей, де вони схвалюють цю ідею. Але коли настав час конкретних справ, всі раптом захотіли опалюватися централізовано.

О.Долгий намагався довести, що технічний стан мереж перебуває в жахливому стані і подачу гарячої води в систему не витримає і електричне опалення – сьогодні єдиний реальний вихід. Але колеги-депутати були невблаганними: більшістю голосів проголосували рішення, яким зобов’язують керівника «Добробуту» заключити договори з СП «ТОВ «Світловодсьпобут» і розпочати опалення якнайшвидше. Проте є один маленький нюанс – борг мешканців КП «Добробут» (всіх будинків) перед СП складає 1,7 млн. гривень і бажання «Світловодськпобуту» заключати такі договори викликає величезний сумнів.
До речі, під час уточнення бюджету «Добробуту» виділено більше 50 тисяч грн. із міського бюджету «для усунення аварійності теплових мереж», але ж питання боргу перед підприємством-опалювальником це не вирішує.

Наступний цікавий момент – теж в частині уточнення бюджету, де пропонувалося 184 тисячі грн. виділити на виплату компенсації незаконно (чи з порушеннями) звільненій начальниці управління економіки Наталі Гаврилюк за рішенням суду. Депутати були категорично проти, а Леонід Пащенко вимагав від юрвідділу виконкому негайно подати касаційну заяву для перегляду даної справи.
Варто відмітити, що коефіцієнт корисної дії системи електронного голосування краще всього проявися під час розгляду питань архітектурно-земельних відносин: то було швидко, чітко і досить злагоджено.
Ще одною характерною рисою 24-ї сесії стало заслуховування депутатами міської ради вперше за всю історію свого існування звітів заступників міського голови (щоправда, звіт Ірини Щербини було перенесено у зв’язку із сімейними обставинами).

Першою звітувала Олена Балюк. Точніше, з її звітом депутати добре ознайомилися на депутатських комісіях, тому на сесії обмежилися кількома зауваженнями і звіт першого заступника взяли до відома.

Звіту заступника з питань ЖКГ Анни Нестеренко чекали всі – ще під час засідань депутатських комісій стало зрозуміло, що депутати вирішили знайти «крайнього» - Анну Андріївну звинуватили за все, що зруйнувалося в місті Світловодську за часи незалежності. Одним із основних нарікань став зрив початку опалювального сезону. І то нічого, що у Світловодську зараз найменша кількість будинків, в які не подано тепло на Кіровоградщині, а питання керівника «Світловодськпобуту» загострилося якраз за часів «правління» одного з тих, хто із задоволенням «вішав» на заступницю провину за все на світі… Депутати більшістю голосів підтримали пропозицію Сергія Волохова визнати звіт заступника Світловодського міського голови з питань житлово-комунального господарства незадовільним та звільнити (не рекомендувати міському голові – а категорично «звільнити!») Анну Нестеренко із займаної посади.
«Це рішення я заветую, - запевнив міських обранців міський голова. - Анна Нестеренко ще попрацює на користь громаді!»
На сьогодні це було останнє питання, яке встигли розглянути депутати під час пленарного засідання. Завтра о 10.00 почнеться друга частина засідання. І перше питання, яке розглянуть міські обранці – звіт відділу аудиту. Буде цікаво. Слідкуйте за нашими публікаціями та трансляціями на каналі Світловодського міського голови.