15 жовтня Світловодський міський голова Валентин Козярчук скликав термінову прес-конференцію, повідомивши, що причиною нагальної зустрічі із представниками мас-медіа міста стала тема початку опалювального сезону. Але не можна говорити тільки про опалення, коли багато процесів життєдіяльності міста переплітаються між собою.

Про СП «ТОВ «Світловодськпобут», або трохи інформації для розуміння ситуації
Валентин Козярчук зазначив, що для того, щоб розуміти, з якими проблемами вони зіткнулися в частині СП, треба знати всю хронологію подій. Коротко нагадаємо, що з моменту приходу команди Козярчука (менше року тому) «Світловодськпобут» став проблемою «номер один». Почали «випливати» борги, схеми оборудок із заставою котелень, спроба рейдерського захоплення і багато чого іншого, що жодним чином не сприяло нормальній роботі підприємства. Зовсім навпаки – унеможливлювало спроби заключити нові договори, працювати над вдосконаленням чи розвитком підприємства.
Крім того, спротив на стільки шалений, що іноді доходить до абсурду. Наприклад, міська рада від імені міської громади приймає рішення про недовіру колишньому керівництву – а суд (увага!) відміняє це рішення, мовляв, громада довіряє!
«Уявіть собі, що тільки за минулий опалювальний сезон «Світловодськпобут» спромігся скоротити 12 мільйонів боргу за газ. Це тому, що гроші перестали «йти на ліво». Розумієте, який потенціал? 12 мільйонів на рік прибутку! На сьогодні заборгованість разом із штрафними санкціями складає 23 млн.
З 2001 року, коли було створене СП, світловодська міська громада не отримала ні копійки девідентів від цього підприємства – одні проблеми!»
Проте сьогодні є чіткий план, як вивести нарешті підприємство із «проблемних» і зробити з нього сталого наповнювача міського бюджету.
Про депутатів і взаємодію
Дивує міського голову те, що ніби всі обранці – своєрідний зріз мешканців Світловодська, і мають підтримувати інтереси міської громади в першу чергу. Але чомусь на першому місці – політичні мотиви. Варто лише згадати, як народні обранці затверджували заступників та секретаря міської ради – лише 24 березня було затверджено останнього заступника.
«Чому так відбувається – я не буду коментувати. Лише наведу останній приклад: нещодавно я зібрав членів планово-бюджетної депутатської комісії і доповів, що є чітка домовленість про те, що обласна рада виділить кошти для фінансування ПТУ під час сесії 11 листопада. Для того, щоб працівники ПТНЗ вже зараз отримали заробітну плату - треба лише тимчасово перекинути кошти з фінансування дитячих садочків (грудневого, наприклад), а потім, після 11 листопада – повернути їх назад (за рахунок виділених з обласного бюджету). Це повноваження виключно планово-бюджетної комісії. Але вони не погодились, мовляв, збирай чергову сесію».
Міський голова збирати позачергову сесію не буде. Якщо депутати дійсно так переймаються долею своїх виборців (принаймні, перед об’єктивами телекамер) – хай ініціюють проведення позачергової сесії з власної ініціативи – для цього треба всього 13 підписів міських обранців. Міський голова, фактично, привіз кошти – далі відповідальність і повноваження депутатів, хоча достатньо було б рішення профільної комісії – це цілком природній механізм, передбачений регламентом і законодавством. А те що голова комісії поспішив виправдатися – це чергова спроба перекласти відповідальність на міського голову.
«Я знову хочу звернутися до тих депутатів, з якими ми ніяк не дійдемо порозуміння, - звернувся міський голова, - створіть опозицію, оголосіть свої наміри і пропозиції і якщо серед них будуть доцільні – я готовий долучитися до справ, які підуть на користь нашої території, нашої громади».
Про початок опалення
Далі Валентин Козярчук передав слово заступнику з питань ЖКГ Анні Нестеренко.
В першу чергу Анна Андріївна висловила подив з того, що наші люди так вірять неперевіреним фактам: «Я особисто була на тій нараді в Кропивницькому, під час якої губернатор сказав, що в деяких містах в закладах освіти та соціальної сфери розпочато опалювальний сезон, там де (УВАГА!!!) є автономне опалення. Але чомусь ЗМІ озвучили це так, що опалення в Кіровоградській області запущено на всі 100 відсотків. Але станом на п’ятницю ні в Олександрії, ні в Кіровограді опалення не було».
Стосовно боргів за газ, Анна Нестеренко пояснила, що ситуація, в якій опинився Світловодськ – розповсюджене явище, характерне для всієї України (наприклад, борг Кіровограда-Кропивницького складає 78 млн.грн.), але нам дуже шкодить ще й такий нюанс, як корпоративний спір (хто власник, керівник і т.п.). Але посада керівника для заключення договорів є ключовим моментом для НАК «Нафтогаз», адже підписувати угоду можна тільки з повноважним керівником (інакше – їм загрожує багатомільйонний штраф). У нас, як пам’ятаєте, це й досі не вирішить суд.
Тим не менше, прийняте міською радою (за порадою заступника профільного міністра) рішення про надання дозволу Д.Дмитришину заключити договори з НАК і незадоволення позову колишнього керівника СП про поновлення - стало тими вирішальними факторами, які допомогли переконати НАК «Нафтогаз». Договори вже підписані і якби п’ятниця була робочим днем, зазначила Анна Андріївна, наші примірники договорів були б вже в місті. Тому питання відкладається на понеділок.
«З понеділка ми почнемо поступово запускати опалення по житлових будинках, - запевнила присутніх очільниця ЖКГ.
Стосовно опалення бюджетної та соціальної сфери, А.Нестеренко пояснила, що механізм відшкодування державою витрат на опалення цих галузей не досконалий (ще й не працює в цьому році). Але в четвер була опублікована 758-а постанова Кабміну, яка дозволить розпочати опалювальний період для бюджетної та соціальної сфери не зважаючи на борги, відмінить нараховані через недосконалий механізм відшкодування штрафи та пені і дасть можливість реструктуризувати борги теплогенеруючих підприємств на 60 місяців. «Тому є надія, - зазначила заступник міського голови, - що в понеділок ми заберемо в НАК «Нафтогаз» договори і по населенню, і по бюджетним організаціям».
Наприкінці зустрічі міський голова Валентин Козярчук звернувся до мешканців міста з проханням оцінювати роботу депутатського корпусу не за політичною приналежністю, а за їхніми реальними справами:
«Ви ж розумієте, що особисто Юлія Тимошенко не приїде вирішувати ваші проблеми, тому, підтримуючи ту чи іншу політичну силу – дивіться, хто її представляє на міському рівні. В листопаді буде рік, як я займаю посаду міського голови – і я обов’язково прозвітую перед громадою публічно. Тож раджу світловодцям запропонувати прозвітувати своїм депутатам: що саме вони зробили аби наповнити бюджет, відремонтувати дороги, освітлити вулиці, включити опалення і таке інше».
Переглянути прес-конференцію у повному обсязі можна на каналі Світловодського міського голови: частина 1, частина 2.