У понеділок під час традиційної оперативної наради в адмінбудівлі пролунала інформація про бійку в лікарні. Аби почути подробиці події, ми звернулись до начальника Світловодського МВ Дмитра ТКАЧОНКА (на фото), тож про подію з перших вуст:
– 14 липня, о 19.35 до чергової частини Світловодського МВ зателефонувала медсестра ЦРЛ, яка й повідомила, що в приміщенні хірургічного відділення відбувається бійка.
На місце пригоди виїхала оперативна група, нею встановлено, що невідомі особи увірвались у лікарню, зчинили бійку та пошкодили майно ЦРЛ, а саме розбили вікна, далі – зникли так же раптово, як і з'явились, навіть своє авто – ВАЗ 2106 – залишили на місці події. Авто правоохоронці вилучили та встановили особу власника, в даний час встановлюється його місце знаход- ження. До речі, один із учасників бійки із зізнанням сам з'явився до міліції. Як з'ясувалося, хуліганами виявились місцеві жителі віком від 30 до 35 років.
Зараз розпочато досудове розслідування, поки що за статтею 194 ч.1 як "Умисне пошкодження майна", розглядаються дії усіх учасників конфлікту (адже є підозра, що керував автівкою не власник машини, а його товариш) і в плані можливого хуліганства з їхнього боку, тобто йде повноцінна робота.
– Ці юнаки були тверезі чи в стані алкогольного сп'яніння?
– Чоловік, який з'явився до міськвідділу був тверезий, щодо інших – зараз ми не володіємо інформацією, адже під час виїзду нам не вдалося їх затримати по "гарячих слідах".
– Які ж санкції передбачені законом за такий вид правопорушення?
– В залежності від того, як кваліфікуватимуться дії зловмисників, якщо за ст.194, то це позбавлення або обмеження волі до трьох років, якщо хуліганство, санкції статті передбачають позбавлення волі до 4 років, або обмеження до 5 років.
– Пригода сталася у День рибалки. Взагалі, як пройшов святковий день у Світловодську?
– Надзвичайних подій, окрім цієї, не зареєстровано. Що стосується злочинів – була єдина сімейна бійка та одна крадіжка, а от подій трапилось багато – 27, і в основному на ґрунті розпиття спиртних напоїв. Здебільшого люди скаржились на гучну музику, гучні розмови, сп'янілих водіїв тощо. Зазвичай у неділю ми реєструємо менше подій: від 15 до 20. Загалом, з початку року ми відреагували більше, ніж на 4 тисячі заяв та повідомлень від громадян.
– На що ж найчастіше скаржаться світловодці? Які злочини домінують?
– Левова частина злочинів, які трапляються на території міста та району – це майнові крадіжки, шахрайство.
– Який відсоток розкриття таких злочинів?
– Існують певні категорії, за якими ми "розбиваємо" злочини. Наприклад, пограбування ми розкриваємо майже на 70 відсотків. Звісно, не по гарячих слідах, а в результаті оперативної роботи. Розбійні напади розкриваються стовідсотково, а от крадіжки – лише близько 30 %, якщо стосується квартирних крадіжок і того менше.
– З чим пов'язаний такий низький показник розкриття саме крадіжок?
– З більшою кваліфікацією злочинців, які заздалегідь готуються до скоєння таємного злочину, адже крадіжка – саме такий вид. Грабіж – це здебільшого раптовий поштовх, що виник під впливом певних факторів чи обставин: темна пора доби, залишені без нагляду речі, не рідко провокують злочинців і людей на підпитку.
– Що ви можете сказати про рівень розкриття тяжких злочинів, і чи багато таких було зареєстровано цьогоріч?
– Стовідсотково розкриваються особливо тяжкі злочини – вбивства, аналогічно високий показник розкриття і тяжких злочинів, таких як розбійні напади та ін. Останній випадок: нам вдалось розкрити розбійний напад на приватного підприємця. Поблизу кафе "Застава" невідомі особи заволоділи його 200 тисями гривень. Крадіями виявились жителі Полтавської та Харківської області, які ретельно готувались до цього злочину. На жаль, на найнижчому рівні розкриваються квартирні крадіжки та крадіжки в гаражах, в гаражних кооперативах на Власівці і по вулиці Обсерваторній, от там ми маємо проблеми.
Тетяна ШАПОВАЛОВА,
Ігор КОТЛЯРОВ (фото).