Спільними зусиллями міської влади та Федерації професійних спілок Кіровоградської області, за участі фахівців Управління Держпраці в Кіровоградській області, 21 липня в Міському палаці культури було проведено семінар з питань колективно-договірних відносин, оплати праці та інших змін до трудового законодавства, відповідальності за порушення законодавства про працю.

Перший заступник Світловодського міського голови Олена Балюк привітала учасників семінару від імені міської влади:
«Я рада вітати учасників семінару і, в першу чергу, хочу висловити вдячність фахівцям, які сьогодні завітали до нашого міста з метою надати всім нам консультації з тих питань, які наразі турбують присутніх тут представників місцевих підприємств, організацій та установ.
Ви всі добре знаєте, та й міський голова Валентин Козярчук часто акцентує на цьому увагу, що у Світловодську не рідко трапляються випадки нелегалізованої найманої праці. При виконавчому комітету створена група, яка виявляє такі випадки і рекомендує роботодавцям привести працевлаштування у відповідність до норм чинного законодавства. На сьогодні ми вже провели 367 таких обстежень, виявлено 46 незареєстрованих працівників і 33 з них, завдяки проведеній роботі, вже легалізовано.

Проводячи сьогоднішній семінар ми робимо ще одну спробу достукатися до роботодавців Світловодська та району із закликом про повну легалізацію найманих працівників, адже для людей, які сьогодні працюють на ваших підприємствах, це і соціальні виплати, і пенсійні відрахування в подальшому.»
Звертаючись до присутніх, Олена Вікторівна торкнулася питання заборгованості із заробітної плати по місту:
«Треба розуміти, що заборгованість із заробітної плати - це не тільки затримка з виплати працівникам, - це несплата податків до нашого бюджету, відсутність відрахування єдиного соціального внеску, а отже – незарахування робочого стажу людям, які на вас працюють.»

Щодо самої заборгованості – у Світловодську сьогодні вісім підприємств, які мають заборгованість перед своїми працівниками і становить вона 6,9 млн. грн. (4,1 млн. – заборгованість на підприємствах, які ведуть активну діяльність, але зарплату затримують, 2,8 млн. – підприємства-банкроти). А найгірше те, що 1,2 млн. грн. із загальної суми – це заборгованість, яка виникла з початку року.
«Але я хочу нагадати, - додала Олена Балюк, - що за невчасну виплату заробітної плати до роботодавців застосовуються штрафні санкції. Тому на сьогоднішньому семінарі ми обов’язково опрацюємо і цей напрямок».

В ході семінару представники кожної служби ділилися інформацією і досвідом, проводили кваліфіковані консультації та відповідали на запитання присутніх.
Тож, будемо сподіватися, що сьогоднішній захід стане ще одним вагомим аспектом, який переконає роботодавців дотримуватися норм чинного законодавства, а найманих працівників – пильнувати дотримання цих норм по відношенню до себе та своїх колег.