У сучасному світі торгівля людьми є одним з найбільш масових порушень прав і свобод людини.

Для України проблема торгівлі людьми постала після розпаду СРСР. Сукупність соціально-економічних умов, специфіка географічного положення та справжній “хаос” на українських кордонах призвели до того, що Україна перетворилася в країну-транзит “живого товару”. Особливо загрозливих форм набула торгівля жінками та дітьми.
Для України проблема торгівлі дітьми, фактично, розпочалася з масового незаконного усиновлення українських дітей іноземними громадянами. Розслідування та виявлення, таких злочинів - практично неможливе. Транснаціональна злочинність виробила добре відпрацьований механізм, при якому прослідкувати рух “живого товару” надзвичайно важко.
За інформацією Міжнародної організації з міграції, за останні роки близько 400 тисяч українців виїхали за кордон з метою працевлаштування, з яких понад 100 тисяч жінок потрапили в секс-індустрію країн-реципієнтів. Із 820 випадків торгівлі людьми, 625 постраждалих особи були жінками, і 195 чоловіками. 24% чоловіків.
Багато людей знають про проблему торгівлі людьми - з повідомлень у пресі, соціальної реклами на телебаченні, білбордів... Але мало хто усвідомлює її масштаби, а тим більше може припустити, що це станеться саме з ним.
ЦЕ ТРЕБА ЗНАТИ !!!
Загалом у світі від торгівлі людьми потерпає близько 800 тисяч чоловіків, жінок та дітей щороку. Торгівля людьми - це кримінальна індустрія, яка нині займає третє місце за розмахом і швидкістю зростання. Україна стала третьою державою Європи, поряд з Бельгією і Німеччиною, які на законодавчому рівні визнали торгівлю людьми тяжким злочином. У США та Канаді торгівля людьми карається довічним ув'язненням.
За інформацією МОМ, в Україні 17 % постраждалих були продані в рабство своїми ж друзями, партнерами чи колегами.
Не обов'язково їхати за кордон, щоб впасти в залежність від експлуататора. За статистикою МОМ, 4% постраждалих від торгівлі людьми потрапили у рабство у межах України.
Моральний тиск, залякування, погрози вчинити шкоду рідним, вилучення документів, використання психотропних речовин складають неповний перелік різноманітних засобів впливу на жертву. Часто закордонні торгівці людьми тримають своїх "працівників" лише до кінця терміну закінчення візи, а потім, внаслідок залякувань або боргової залежності, змушують їх повертатися, після поновлення візи.
Торгівля людьми - це кримінальний злочин.
Згідно Кримінального Кодексу України ст. 149 встановлює відповідальність за цей вид злочину у вигляді ув'язнення від 3 до 15 років із конфіскацією майна. Розроблено урядову програму щодо запобігання торгівлі жінками і дітьми.
30 громадських організацій по всій Україні допомагають постраждалим від торгівлі людьми, надаючи медичну, психологічну та юридичну допомогу. Засновано Медичний Реабілітаційний Центр, а також 5 притулків для постраждалих від торгівлі людьми у регіонах Жертвам забезпечується конфіденційність і безоплатність послуг.
Національна гаряча лінія надає консультації з питань попередження торгівлі людьми, включаючи допомогу жертвам, інформацію з безпечного працевлаштування за кордоном, перевірку фірм-посередників тощо.


Номери гарячої лінії:
зі стаціонарних тел. 0-800-500-225, 0-800-505-501
з мобільних тел. 527 ( Білайн, Київстар, Лайф, МТС)
Всі дзвінки у межах України БЕЗКОШТОВНІ.
НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ !!!