26 червня – Міжнародний день боротьби з наркоманією. Зараз у всьому світі розумна боротьба з наркоманією просто необхідна, адже поширення наркотиків відбувається не тільки нелегально , але також через так звані лікарські препарати , що, безсумнівно, веде до загибелі суспільства. Боротьба з наркоманією сьогодні це вже битва не лише окремої держави, країни, але і всіх людей, які там проживають. Боротьба з наркоманією – це відстоювання прав людини.
Зараз боротьба з наркоманією відбувається не лише зміною законодавства , але й створенням національних програм щодо попередження вживання та поширення наркотиків. Потрібно здійснювати комплекс заходів, які мусять зменшити не лише доступність до наркотиків, але й бажання їх використання. Однією з частин такого комплексного вирішення проблеми є розробка й впровадження програм, що стимулюють прагнення до здорового способу життя. Важлива роль у поширенні таких ідей належить засобам масової інформації та закладам освіти.
Сформувалися два основних напрямки, поєднання яких дає надію людству.Перший – рішуча боротьба з незаконним виробництвом та поширенням наркотиків.Другий – розробка й впровадження профілактичних та реабілітаційних заходів.
У системі МВС України функціонує Управління у справах боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів. У системі охорони здоров’я створюються спеціалізовані закриті лікувальні заклади для примусового лікування осіб, хворих на наркоманію. Спеціальні підрозділи боротьби з міжнародною контрабандою наркотиків створені і діють при СБУ.
Лише юридичними та адміністративними заходами не можна перемогти наркоманію. Медичні та виховні заходи у поєднанні з розвитком реабілітаційних центрів , організація фізкультурно-спортивної роботи, антинаркотична пропаганда у засобах масової інформації – це необхідне доповнення до примусових заходів держави.
Особливу увагу суспільства спрямовано на охорону та зміцнення здоров’я молоді, на виховання у неї негативного ставлення до будь-яких шкідливих звичок.
Шкідливі звички гальмують розбудову держави, бо морально спустошують людей та руйнують економіку. Тому можливо запровадити моду на здоров’я, підняти престиж здорового способу життя.
Видатний фізіолог, лауреат Нобелівської премії в галузі фізіології та медицини Павлов І.П. говорив: «Здоров’я – це безцінний дар природи, який дається, нажаль, не завжди, його потрібно берегти. Але здоров’я людини багато в чому залежить від неї самої, від способу її життя, умов праці, харчування, її звичок».
Дільничий лікар-педіатр КЗ «ЦПМСД м. Світловодськ»
Єременко Любов Миколаївна