22 грудня в сесійній залі адмінбудівлі пройшло пленарне засідання двадцять дев’ятої сесії Світловодської міської ради. На початок роботи сесії в залі зареєструвалися 22 депутати (згодом їх стало 26) і міський голова Валентин Козярчук оголосив сесію відкритою.

Розпочалося засідання із приємної новини – депутат Ярослав Чаричанський повідомив, що за його позовом суд першої інстанції визнав договір іпотеки (за яким будівля виконкому перестала бути власністю громади міста) нечинним.

«Колеги по депутатському корпусу кажуть, що я поганий юрист, - зазначив він, - але саме я зібрав всі документи і від імені громади Світловодська виграв суд. А «гарні» юристи тільки й спромоглися на коментарі в «Фейсбуці» та постійну критику на ім’я міського голови з приводу ремонту адмінбудівлі, яка, мовляв, належить приватній особі».
Валентин Козярчук подякував своєму однопартійцю і повідомив, що робота в частині повернення комунальної власності світловодській громаді триває, зокрема, в напрямку визнання документів на право власності котелень міста «Світловодськпобутом» не чинними.

Першим питанням вирішили проголосувати уточнення бюджету 2016 року, аби дати можливість фінуправлінню якнайшвидше відправити документи в роботу для забезпечення виплат. Але чомусь депутати, за пропозицією Сергія Філоненка, вирішили проголосувати зміни до бюджету як «внесення змін до рішення від 09.12.2016р.». Нагадаємо, що це одне з рішень, яке було прийнято на сесії міської ради, законність/незаконність якої сьогодні вирішує суд. А отже, і чинність даного рішення теж. Чому вчорашні зміни не проголосовані окремим рішенням – не зрозуміло, адже постає цілком закономірне питання – якщо рішення буде визнано судом як незаконне, чи будуть законними зміни до нього?
(Варто зауважити, що ніякого «колапсу» через невиплати не буде, так як кошти «пішли» за призначенням, а суд визначатиме виключно питання порушення/не порушення процедури голосування і, відповідно, відповідальності за це певних посадових осіб).
Далі перейшли до розгляду депутатських запитів та відповідей на них. Депутати піднімали питання руху транспорту, ремонту дахів, доріг, міждворових переїздів та інші. Цікавий момент – відповідь на запит депутата Мисько про поїздку до Іспанії на міжнародний форум заступниці міського голови Анни Нестеренко (тема – партнерство міст), під час якої депутатів поінформували, що Анна Андріївна на той час перебувала у тарифній відпустці і на поїздку не витратила жодної бюджетної копійки (як ми і писали раніше).
Після депутатських запитів міські обранці затвердили програми економічного та соціального розвитку міста на 2017 рік, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, які потребують сторонньої допомоги на 2017-2018 роки та протидії поширенню наркоманії і перейшли до одного із основних питань – затвердження бюджету міста на 2017 рік.

На початку розгляду проекту бюджету 2017 року слова попросив Власівський селищний голова Анатолій Бабаченко, який поставив депутатів до відома, що коштів, які передбачено проектом на утримання закладів культури, дошкільних закладів та бібліотеки не достатньо для утримання цих установ, тому він просить переглянути суму коштів і затвердити у повному обсязі. Інакше Власівка не зможе їх утримувати (не має механізму фінансування) і доведеться приймати рішення про передачу цих закладів до міста Світловодська.
«Тим більше, - зауважив Анатолій Герасимович, - що місто отримує від Власівки достатньо податків, аби забезпечити наші потреби».
Депутати не заперечували, але так як проект бюджету вже був сформований, вносити зміни досить складно, тому вирішили дати гарантії селищній раді, що при першому ж уточненні бюджету в новому році їм виділять потрібну суму коштів (треба додати 2,3 млн. грн. до запланованих).
Тетяна Ковальчук-Москаленко висловила претензії до проекту бюджету в частині того, що показники взято по мінімуму, але планується перевиконання. На думку депутата, це не логічно, мовляв, давайте без перевиконання збільшимо бюджетні показники.
Проте їй пояснили, що цифри, які закладено в бюджет взяті не «зі стелі», а відповідно до рекомендацій фінансових структур і установ обласного та державного рівня. Крім того, перевиконання може бути, а може й ні. Особливо, враховуючи кількість світловодців, які останнім часом закрили свою підприємницьку діяльність.
А якщо зробити, як вимагає представник «Свободи», хто нестиме відповідальність за невиконання бюджету? Винними будуть всі – міський голова, фінуправління, економісти і Кутузов з Суворовим, тільки не депутати ВО «Свобода»…
Тим не менш, представників цієї політичної сили не задовольнили деякі заплановані показники, зокрема – очікування надходжень з реклами, і вони відмовилися брати участь в голосуванні за бюджет.
Та голосів вистачило – 21 депутат проголосував за проект бюджету 2017 року. Міський голова Валентин Козярчук привітав колег з прийняттям головного фінансового документу життєдіяльності міста на наступний рік.
Несподівано для доповідача не пройшло питання про внесення змін до положення про територіальний центр соціального обслуговування громадян – треба було погодити зміни в підпорядкуванні центру виконкому. Більшість депутатів не погодилися і не проголосували(не пояснюючи причин) і навіть той факт, що терцентр залишається без фінансування, їх не переконав.

Після додаткового обговорення і спроби переконати депутатів «переголосувати» питання, депутат і юрист Марк Сіромаха заявив, що не можна ще раз голосувати за проголосоване питання (вибачте за тавтологію)! Оце так! Перегляньте записи сесій – рідко яке пленарне засідання проходить без того, аби депутати не поверталися до повторного голосування з того чи іншого питання (хоча б одного!)
Наступним важливим питанням стало рішення про введення до складу управління економіки, ресурсів та розвитку міста двох штатних одиниць (спеціалістів з земельних питань та реклами), але за рахунок одиниць, скорочених у відділі аудиту.

В переліку організаційних питань депутати розглядали звіт про роботу заступника міського голови з гуманітарних питань Ірини Щербини. В «розстрілі» Ірини Володимирівни активну участь взяли депутати Філоненко, Маліцький і, як завжди, Кучугурний. В свою чергу депутат Надія Мальцева нагадала колегам, що заступника з гуманітарних питань не було більше п’яти років і за неповних 10 місяців досить складно досягти найвищих показників в роботі стількох управлінь (культура, освіта, медицина, молодь, спорт, служба у справах дітей і т.п.). Проте, результатів голосування не було взагалі ніяких: ні на пропозицію про повторний звіт через три місяці, ні на пропозицію взяти звіт до відома. Що це означає? Ірина Щербина продовжить працювати як і раніше, опікуючись гуманітарною сферою міста.
Наступним питанням депутати заслухали звіт про роботу управління житлово-комунального господарства. Міські обранці поставили очільнику управління декілька незручних питань, але Віктор Боровський відповів на всі без виключення в межах своєї компетенції. Звіт взяли до відома.
Далі розглянули декілька проектів рішень, авторами яких стали депутати міськради. Зокрема, секретар міськради Юрій Сапянов просив підтримати проект про відміну рішення виконкому №988 від 2 грудня 2016 року (про квартиру колишньому начальнику міліції С.Ткачонку), Оксана Гуцаленко - про виключення зі складу виконавчого комітету міськради І.Гайчука (яке скоріше за все буде оскаржено в суді через порушення), а Олександр Попічко – створення тимчасової комісії з перевірки КП «Комбінат комунальних послуг» (мабуть, перевірку фінансово-господарської діяльності).

Стосовно останнього керівник підприємства, депутат Олександр Плахотній заявив, що на фоні перевірки обласним КРУ, боятися депутатської комісії йому нічого.
А от пункт «надати юридичну оцінку… подіям, які сталися» викликає певні сумніви, адже хоч в депутатському корпусі і достатньо «гарних» юристів, юридичну оцінку подіям в нашій країні поки що надає виключно суд.
Більше про перебіг сесії – на каналі Світловодського міського голови.